Cestovní pojištění v praxi

Autor: Jitka Svobodová

Nastal opět čas dovolených a je třeba myslet i na kvalitní pojištění na cesty. Ve starším článku jsem upozorňovala na úskalí spojená s takovýmto pojištěním, nyní bych zmínila konkrétní produkt, se kterým mám výborné zkušenosti.

Nejedná se pouze o cestovní pojištění, ale o kartu Diners Clubu, která funguje jako klasická kreditní karta, ale oproti jiným má celou řadu výhod. Kromě možnosti čerpat finanční částky až do schváleného limitu, jsou to odměny za nákupy nebo výběry peněz z bankomatů a velmi oblíbené vstupy do VIP letištních salónků. Významným parametrem karty je i to, že není propojena na bankovní účet, což je velmi silný bezpečnostní argument, proč si tuto kartu zařídit.

S kartou je spojeno velmi zajímavé cestovní pojištění, kryjící v rozumných částkách nejen onemocnění či úraz, ale i odpovědnost za škodu, ztrátu či krádež zavazadel, právní záruky či zdržení cesty při letecké přepravě. Obrovskou výhodou je skutečnost, že pojištění platí nejen celosvětově, ale vztahuje se na všechny osoby, které cestují s majitelem karty. K hlavní kartě lze sjednat tzv. dodatkovou kartu, která funguje stejně jako hlavní.  Pokud například vaše dítě studuje v zahraničí, bude se mu hodit. Pokud se vydáte na cestu do USA, kde je vlastnictví kreditní karty téměř nezbytné, kartu rovněž oceníte.

Aktuálně mám velmi dobrou zkušenost s pojistnou událostí právě v USA: Klientovi jsem zařizovala kartu těsně před odletem a přestože karta musela být aktivována až po jeho odjezdu do ciziny, pojišťovna bez problému hradila zdravotní péči pro malého synka, u kterého se až v zahraničí projevila závažná choroba. Lékaři se bez problémů domluvili s pracovníky pojišťovny nejen na nezbytné péči, ale i na finančních úhradách , takže rodina klienta nemusela nic platit dopředu.

Zřízení karty Diners Club není složité, podmínkou je pouze stabilní příjem. Svým klientům můžeme nabídnout nejen administrativní zpracování žádosti, ale i významnou slevu z ročního poplatku za vedení karty.